كسي كه از گفتن نمي دانم روي گردان است، به هلاكت و نابودي مي رسد. امام علي (ع)

 

معرفی انواع یو پی اس ( UPS )

یو پی اس ها براساس ساختار و مشخصات ، به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند . اصلی ترین این دسته بندی ها عبارتند از:  آنلاین (  on-line)  و  آفلاین (  off-line)

به طور کلی یو پی اس آنلاین ( online )، یو پی اسی است که در حالت عادی برق خروجی را ، به طور کامل توسط اینورتر( inverter: مبدل برق DC به AC) تولید کند. بدیهی است در این صورت برق تولید شده به لحاظ فرکانس،  دامنه و شکل موج مستقل از ورودی است (VFI Voltage & frequency independent) .

در یو پی اس های آفلاین( Off-line )، در شرایط نرمال خروجی از برق ورودی تغذیه می شود. در این حالت می توان توسط استابیلایزر (Stabilizer) و یا مدارات الکترونیکی نوسانات برق  را تا حدودی اصلاح کرد، اما در خصوص فرکانس و نوسان لحظه ای در یو پی اس های خانواده آف لاین( (Off-line نمی توان اصلاح ویژه ای بعمل آورد.

به  یو پی اس آفلاین ( Off-line )  مجهز به استابلایزر، اصطلاحا لاین اینتر اکتیوline-interactive ) ،و به یو پی اس های آفلاینOff-line) که مجهز به اینورتر دلتاDelta)  می باشند، اصطلاحا  (  Delta conversion) و به یو پی اس های آفلاینOff-line) که مجهز به  ترانس هسته اشباع اصطلاحا  (  Ferro resonance)  یا  فرورزونانس ، گفته می شود.

لازم به ذکر است که شکل موج  یو پی اس آفلاینOffline ) در برخی موارد مربعی و در برخی دستگاه ها، سینوسی است که بر این اساس، یو پی اس آف لاین  (  Off line )  به دو دسته سینوسی و مربعی ( که از آن به عنوان شبه سینوسی نیز یاد می شود)  تقسیم بندی می شوند.

به طور کلی کاربران عمده در سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی، در یافته اند که استفاده از یو پی اس مجهز به ترانس در مقایسه با یو پی اس بدون ترانسس ، علی رغم  هزینه  اولیه بالا، باعث کاهش هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری و هزینه های مرتبط با از دست دادن سرویس و اطلاعات در زمان بروز خرابی در یو پی اس ها می گردد.

 

پرسش های متداول درباره یو پی اساس

واحد فروش  :  88852699   77508550   77508176

یو پی اس آنلاین     یو پی اس لاین اینتراکتیو     باتری یو پی اس    کابینت باتری    شارژر    اینورتر    دانلود کاتالوگ


فروش   UPS نصب و راه اندازی شبکه فروش تجهیزات شبکه پشتیبانی مراکز کامپیوتر بهینه سازی وب سایت ارائه مشاوره فنی
ups   یو پی اس طراحی و پیاده سازی شبکه فروش تجهیزات شبکه تعمیر و نگهداری و پشتیبانی مراکز کامپیوتر seo search engine optimization   بهینه سازی صفحات وب

ارائه مشاوره کامپیوتری فناوری اطلاعات it فنی

ادامه مطلب ادامه مطلب ادامه مطلب ادامه مطلب ادامه مطلب ادامه مطلب

درباره ما | تماس با ما | مشتريان ما | خدمات ما | تبادل لينك

همه حقوق براي تدبيرگران پوياپرداز محفوظ است © 1390-1388 TadbirPoya